| vladionut94 a întrebat:

Buna TPU am cumparat astazi se la un magazin un cuptor electric toate bune si frumoase dar cand am ajuns acasa lam bagat in priza se aprinde un bec si nu se incalzeste lam lasat o ora la putere maxima si tot rece intrebare este ce fac daca nu vor sa mil schimbe ca mio aratat ca se aprinde becul da nu ca se incalzeste
ps:daca nu vor mil schimbe ce trebuie sa le spun pe langa ca fac reclamatie la opc

2 răspunsuri:
| Ionut_Oana-Roxana_1989 a răspuns:

Trebuie sa te prezinti la magazin cu bonul fiscal si certificatul de garantie. in caz ca nu vor sa ti-l schimbe sau sa iti inapoieze suma de bani este destul sa faci reclamatie la opc. nu trebuie sa ai un comportament sau un vocabular impropriu, ci sa fi calm.

| Dogx a răspuns:

Poate nu face ceva contact.