| angi_4331 a întrebat:

Am cumparat un apartament, dar s-a ivit o problema personală si trebuie sa plec din localitate si trebuie sa-l vand. As putea sa-l vand chiar daca nu am încheiat inca contractele la utilități? Precizez ca in contractul imobilului sunt eu proprietar. Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca este inscris in CF pe numele tau, oricum noul proprietar va trebui sa incheie noi contracte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai mentionat apartamentul este in bloc nou, sau vechi, l ai achitat tot sau ai credit la bancă? L ai cumparat cu banii jos, sau credit?