| Bradescu_Catalin_1981 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare am luat permisul in irlanda provizoriu pot conduce in Romania P.S sunt resident in irlanda si merg in ro in vacanta. astept raspuns Multumesc

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In niciun caz nu vei putea conduce in Romania cu un "learner permit"! --- ai nevoie de un permis de conducere definitiv pe care-l obtii, tot in Irlanda, prin sustinerea examenului dupa minim 6 luni de condus cu insotitor.
Conform legislatiei romanesti o persoana are dreptul de a conduce doar dupa ce a trecut atat proba teoretica cat si proba practica ori tu ai trecut doar proba teoretica in Irlanda!

| alex055 a răspuns:

Nu, dar daca ai 17 ani si ai permis nu e nicio problema

| EllaTheStrange a răspuns:

Da, normal.