| Danimitac a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare. Am avut un mic accident cam acum 2 luni si mi-a fost luat permisul care era luat in Spania. Am asteptat pana acum un semn ceva din partea politiei dar nu am primit nimic. Ce ar trebui sa fac sau ce acte sa depun pentru a putea primi inapoi permisul? Pentru ca ei mi-au dat o dovada pentru a putea conduce in Romania

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pe ce perioada ti-a fost suspendat dreptul de a conduce si daca fapta a fost calificata ca infractiune sau contraventie.
Daca fapta a fost contraventie vei primi permisul, la cerere, la expirarea duratei de suspendare. Daca a fost infractiune se poate ca permisul sa fie retinut pentru anulare.
In orice caz intereseaza-te la organul de politie rutiera din judetul tau si o sa afli exact care este situatia.

| darrio2007 a răspuns:

Du-te la politie si intereseaza-te.