| Cora82 a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare. Daca se lucreaza in mod normal la locul de munca fiind in concediu medical este vreo problema? Iar daca seful insista si cheama la lucru un angajat aflat in concediu medical ce se poate intampla? Rog sa raspunda doar ce-i care cunosc situatiile de genul acesta si legea.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema sa fii in concediu medical si o persoana aflata intr-o asemenea situatie nu poate fi rechemat la lucru, bineinteles daca acest concediu este real.
Salariatul aflat in concediu medical nu poate fi concediat.