| Alecsa90 a întrebat:

am o problema...Se poate ca pentru suma de 22 de milioane EOS sa ma execute silit? Am vb cu o doamna de la aceasta companie si am rugat-o sa ma amane pana in Noiembrie cand as putea sa platesc toata suma intergral dar ea ma streseaza cu telefoane si msg ca daca nu platesc pana in 1 octombrie voi fi executata silit! E posibil?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, dar procedura dureaza un timp. Incearca sa inchei o tranzactie (intelegere) cu ei, oferindu-le plata integrala pana in luna noiembrie, la data pana la care poti plati. Scrie-le in acest sens si pastreaza o copie, eventual poti sa le faci aceasta oferta prin intermediul unui executor judecatoresc. Numai bine!

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vezi si de termenul de prescriptie, multe astfel de datorii ajung la firmele de recuperare mult dupa acest termen.

| AxelBv a răspuns:

Poti fi executata silit pentru orice suma.

| alinike2 a răspuns:

Da! big grin

| izabelacandy a răspuns:

Si eu am avut astfel de probleme. Vorbeste cu doamna sa-ti incheie un contract in care iti iei angajamentul de a plati lunar o anumita suma.La mine au fost 2mil si am platit in doua luni.Bafta! si stai calma ca se rezolva

| alex550121 a răspuns:

DA te pot executa