| Eu93llr a întrebat:

am si eu o intrebare. Urmez o scoala postliceala de asistent medical generalist. Sunt in anul 2. Problema este ca tocmai am aflat ca aceasta scoala este autorizata si nu este acreditata deoarece noi suntem prima generatie si de abia dupa ce termina a 3a generatie se poate acredita. Noua nu ni sa mentionat asta de la inceput, ba chiar deloc am aflat din alte parti. Eu fac asta pentru a pleca in strainatate cand termin. Imi este recunoscuta diploma in strainatate, sau mai bine zis, voi putea sustine examenul de licenta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In aces caz vei da examenele de terminare la o scoala acreditata, scoala ta trebuie sa stie la care.

| cristimihailov a răspuns:

De ce nu incerci sa te transferi la alta scoala? Faptul ca este autorizata inseamna ca poate preda. Faptul ca nu este acreditata, inseamna ca nu poate sustine licenta ea insasi. Motiv pentru care licenta ar trebui sa fie sustinuta la alte facultati.

Eu asa stiam ca se face. Verifica unde vei sustine licenta.