Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am un abonament de voce la Vodafone si vreau sa reziliez contractul. Mentionez ca sunt cu plata la zi si perioada contractuala de doi ani incheiata si am respectat toate conditile impuse de Vodafone. operatorii ma plimba de 3 saptamani si dupa nenumarate telefoane la ei cred ca sunt luat de prost. Va rog spuneti-mi ce sa fac. Multumesc

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Nu mai pierde vremea, ci fa totul in scris cu confirmare de primire sau in doua exemplare(pe care sa le semneze un responsabil de magazin). Ei din faptul ca te amana iti pun in carca alte facturi.
Mai trebuie sa respecti si conditiile de reziliere impuse in contract, ceva ca trebuie sa ii anunti cu cateva zile inainte 15 sau 30, Insa daca mai precizezi ca tu nu ai nici o legatura sau vreo obligatie de plata a eventualelor convorbiri facturate dupa aceasta perioada... ai sa vezi ce repede se misca.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrie o cerere de reziliere si trimite-o la Vodafone, cu confirmare de primire. Sunt obligati sa-ti dea un raspuns. Eventual, in cerere, sa faci referire la telefoane si sa spui ca o sa te adresezi la ANRC daca nu-ti dau un raspuns urgent, in maximum 10 zile.

| BigJon a răspuns:

Simplu, mergi cu o bata de baseball sau cu o sabie la primul magazin Vodafonelaughing

| ruby69 a răspuns:

Mergi la un sediu Vodafone si le explici ce vrei sa faci.

| mihaimihai95 a răspuns:

Este necesar sa va deplasati la cel mai apropiat centru Vodafone AUTORIZAT cu cartea de identitate, acolo veti completa un formular si gata.