| cipiic a întrebat:

Mama mea mi-a facut un abonament la Vodafone, iar respectiva persoana, i-a facut o oferta de genul: Minute sms nelimitate, 6gb internet etc. Contractul a fost facut pe 24 luni. a semnat, totul a fost ok pana cand mi-am dat seama ca 1 gb de internet il am lunar, iar 5 gb sunt pe toata perioada contractului. exista vreo modalitate sa reziliez contractul fara plata sau ceva (deoarece a crezut ca am 6gb lunar)? multumesc,

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti rezilia contractul dar va trebui sa platesti o despagubire. Nu Vodafone este vinovat ca mama ta a semnat contractul fara sa-l citeasca atent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti rezilia fara despagubire dar numele mamei tale va figura intr-o baza de date si oriunde se va duce sa faca un abonament,ii va cauta numele in acea baza de date si daca figureaza ca rau platnic, pentru ca asa va figura odta ce nu vei mai plati pur si simplu abonamentul, nu va mai putea face niciunde un abonament. Este o lege in care poti rezilia contractul fara despagubire.Dar Vodafoneca si altii ii va bag numele intr-o baza de date cu un anumit motiv. Poate in schimb sa mearga la Vodafone, cu tine ca tu stii poate mai bine ce vrei si vei putea alege alt abonament, cu conditia sa fie mai mare decat cel ce il ai acum.adica vei da 1 sau 2 euro mai mult lunar.
Eu zic ca nu ai inteles bine si totusi este 6 giga lunar, nu am vazut asemenea oferta de 6 giga in 2 ani.Asta ar insemna 25 de Mb lunar.Doar la un abonament de 3-4 euro lunar. Mergi la ei si spune problema si o rezolvati intr-un fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niste tepari si oferte de rahat. Am aterizat si eu in plasa lor, am achizitionat abonament + telefon de la ei, iar la 13 euro pe luna am numai 2 GB trafic internet si minute nelimitate in orice retea. Daca te uiti la oferte pe cartela reincarcabila, la acelasi pret ai mai mult. Eu nu reziliez nimic. Pur si simplu nu le mai achit abonamentul, shimb numarul si pa. Sa se spele pe cap cu contractul. A, si am abonament de 6 luni. Renuntam de mai demult la el, dar mi-au returnat in cont garantia platita la abonare si de cateva luni platesc cu acea suma. Sa iasa de pe minus, ca apoi pupa-mi urma.