| anonim_4396 a întrebat:

cand te duci sa iei bani de somaj, iti da bani fara buletin? adica trebuie neaparat sa ai buletinul la tine?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Unde să "te duci sa iei bani de somaj"?
Banii NU ţi se dau de la A.J.O.F.M., îi aduce poştaşul acasă!
Evident, ca să îi primeşti, îţi trebuie C.I.

Toate cele bune!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fara CI (BULETIN) nu se da nimic.
Ori ai CI ori o copie...
O zi bunahappy

| SergiuBoss11 a răspuns:

Trebuie sa ai cate doua copii din fiecare si originalul (buletin certificat de nastere diploma de bac) si certificat cum ca esti apt de munca de la medic

| Anonimuserr a răspuns:

Vine postasul acasa cu tolba sa si iti da baii si trebuie sa ai buletinul tau in original sau macar o copie.
Pentru absolventi de liceu, facultate, master este 250 RON pe luna 6 luni iar pentru cei care au mai lucrat in functie de vechime si functie este mult mai mare (salariu mediu pe economie)