| sofiaaaa001 a întrebat:

Buna TPU! Ce acte si documente pentru dosarul de transfer sunt necesare pentru transferul din strainatate inapoi in Romania?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vezi si aici:
https://www.cnred.edu.ro/......asele-1-12
Dosarul se depune la ISJ din judetul de domiciliu.

| Violleta2022 a răspuns:

La ce fel de transfer te referi?
Scolar, muncitoresc, medical?

| sofiaaaa001 explică (pentru Violleta2022):

Oh scuze, am uitat sa mentionez. la transfer scolar, vreau sa ma transfer de la un liceu privat din strainatate la un liceu in Romania

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă te referi la transferul școlar, școala de acolo îți eliberează un act asupra stidiilor efectuate. De acest act ai nevoie. Îl depui aici la minister, ca să îți echivaleze studiile, tradus cu apostila de la Haga plus copia originalului.

| Aris09 a răspuns:

Salut, transfer școlar te referi? citesc ceva carte acum care se face un transfer de la men's prison la female's prison... Elaborează întrebarea, no offence

| sofiaaaa001 explică (pentru Aris09):

Da, la transfer scolar ma referam. scuze, am uitat sa precizez asta. ma intereseaza sa ma transfer de la un liceu in strainatate inapoi in Romania vara aceasta.