| AndreasfromMetallicA a întrebat:

daca fac cardul tahograf in Romania apoi ma angajez la un patron din alta tara,mai este valabil acolo sau trebuie schimbat? Stiu ca in Italia si Marea Britanie daca te angajezi ca sofer, trebuie sa schimbi permisul de conducere dupa legea lor.Multumesc!

1 răspuns:
| 4psiho a răspuns:

Cardul tahograf este legat de permis prin faptul că pe card apare seria permisului.
Dacă schimbi permisul schimbi și cardul tadograf si cel ADR si CPC-ul.