| FaraNume00 a întrebat:

Daca mi SA facut dosar penal pentru furt calificat Si Mia Zis ca o SA fiu chemata la tribunal e grav!? Poate SA Ma bage la puscarie? Am app 18 ani...

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Cu executare sau suspendare. Depinde de gravitatea faptei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca e grav... ai facut o infractiune si daca vei fi gasit vinovat vei fi si comdamnat la inchisoare... cu suspendare sau executare depinde de sentinta

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai comis acea infracțiune, și procurorii o pot dovedi, atunci DA, poți fi condamnată la închisoare.

| UserulAnonim a răspuns:

Da