| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
De ce acte am nevoie pentru reînnoirea buletinului care expira?
Vazusem ceva cu declaratie cu adresa de domiciliu, unde gasesc asa ceva?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Mergi singur,cu actul de proprietate, daca ești proprietar sau însorit de părinte sau de persoana care este deja domiciliată la adresa unde stai la secția de poliție din raza căreia aparții.Tu sau persoana in cauza completează declarația, adaugi la dosar și te duci la evidența populației alaturi de vechiul buletin, certificat și mai erau niște documente, dar nu mai știu care.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie sa faci dovada de domiciliul. Fie prin actul de proprietate daca ești proprietar fie te ia în spațiu printr o declarație cineva care e proprietar.

| Syrten explică (pentru suntserios):

Si respectiva declaratie unde o fac? Sau e scrisa de mana?

| suntserios a răspuns (pentru Syrten):

O face proprietarul de fata cu funcționarul de la evidența populației. Așa că trebuie sa mergi cu cel care te ia în spațiu

| Hyperion7 a răspuns (pentru Syrten):

Mergi singur,cu actul de proprietate, daca ești proprietar sau însorit de părinte sau de persoana care este deja domiciliată la adresa unde stai la secția de poliție din raza căreia aparții.Tu sau persoana in cauza completează declarația, adaugi la dosar și te duci la evidența populației alaturi de vechiul buletin, certificat și mai erau niște documente, dar nu mai știu care.