| Girasole a întrebat:

de curand am iesit din tara cu un minor si la frontiera romana mi-a oprit procura si cazierul,intrebarea mea este :cand ma voi intoarce in tara nu-mi trebuie procura,astept sfaturile voastre, multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tocmai de aceea ti-a facut doua, pentru ca asa prevede L.248/2005, respectiv una se retine, desi nu toti politistii de frontiera procedeaza asa.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura ti-a oprit-o ci declaratia.
La revenirea in tara nu ai nevoie de aceasta.

| Girasole explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns, eram ingrijorata ca patesc ceva la granita (notarul mi-a facut doua declaratii dar eu am lasat una acasa )

| Ioandelasal a răspuns (pentru Girasole):

Tocmai de aceea ti-a facut doua, pentru ca asa prevede L.248/2005, respectiv una se retine, desi nu toti politistii de frontiera procedeaza asa.