| Stefano_Alessandro_1992 a întrebat:

Buna TPU.Eu sunt minor am 16 ani si mama e in Italia in Roma si vrea sa ma duca acolo dar imi trebuie procura... se poate sa imi faca procura de acolo (din Italia)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa faca o declaratie (nu procura), la o reprezentanta diplomatica a Romaniei (Ambasada ori Consulat) din Italia si ti-o trimite.

| al3xander a răspuns:

Procura trebuie facuta de amandoi parintii cu persoana terta imputernicita la notar. nu se poate face de-acolo.

| Sebastian1996 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci procura din Romania, nu poti sa faci din Italia.