| millar a întrebat:

mama mea urmeaza sa vina din Anglia si nu avem prea multe informatii despre care sunt procedeele, daca ii trebuie anumite documente referitoare la perioada asta cu epidemia.
Daca poate sa stea in izolare acasa?
Pot sa ma duc dupa ea la aeroport?
Trebuie sa anuntam undeva la politie sau primarie?
Orice informatie este binevenita.
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu trebuie să anunțați nicăieri. Când sosește în vamă sau la aeroport, autoritățile vor decide.

| millar explică (pentru sadrian46):

Si eu pot sa ma duc dupa ea ajunge la 3 noaptea

| sadrian46 a răspuns (pentru millar):

Aici e mai complicat. Deplasare noaptea. Nu este autorizată.
Nu știu ce vor decide autoritățile. Dacă o lasă să plece acasă, să te aștepte la aeroport până la 6 dimineață iar dta să îți completezi declarația cu punctul 6, situație de urgență. Și să mai iei o declarație cu tine, iar ea când pleacă cu tine din aeroport să o complecteze de asemenea. Așa ați fi se pare în ordine.