| Timi08MM1988 a întrebat:

Buna TPU, o fata de 15 ani ajuns in directia generala de asistenta sociala protectia copilului ( D.G.A.S.P.C.) inainte de asta a stat la un barbatat de 33 ani care inca o mai iubeste insa se mai certa cu el conflicte... iar acolo s-a aflat ca a ramas gravida cu unul de 20 dar acel tip nu o mai vrea nici pe ea, nici pe acel copil, intrebare am. I se mai da o ultima sansa celui ce are 33 ani? Ca acel tip o vrea de sotie cu tot cu copil, o accepta desi nu e al lui? Il va cauta? La 16 ani ii da drumul cu noul cod civil...

Bine, ea era suparata pe el pentru incapatanare si ca era neintelegator daca isi schimba comportamentul i se ma da ultima sansa sa il ia pe el de sot in locul celui de 20 ani care e tata biologic?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fata aia are nevoie de consiliere psihologica serioasa si constanta si de sustinerea statului. Nu de un barbat care ar putea sa ii fie tata care sa isi bata joc de viata ei in continuare.

| Timi08MM1988 explică (pentru suntserios):

Pai eu nu mi-as bate joc de ea inca din potriva eu plang pentru ea da eu sunt tipul de 33 ani insa cel de 20 nu a cautat-o de cand s-a aflat ca ea are copil si nici nu o va face nu mi-as bate joc eu chiar tin la ea si o iubesc si in zilele noastre nu te vrea nimeni cu un copil iar daca ti-l dai se afla il ai chiar daca mint pe cel ce te cere. Iar ea nu e genu sa faca treaba asta sa si-l dea copilu iar tipu e tigan de 20 iar lui i-a trebuit sa se distreze nu ceva serios.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ii se mai da o ultima sansa? ii se ma da ultima sansa sa il ia pe el de sot? Cine să îi dea șansa? Tânăra va decide cu cine să se căsătorească și cu cine nu. Ești d-ta tipul de 33 de ani, sau întrebi pentru altcineva?

Răspuns utilizator avertizat