| christina1370 a întrebat:

Buna TPU
Se poate elibera certificat medico-legal dupa ce la la spitalizare s-a declarat "accident sportiv"? A avut loc o altercatie in urma careia unul din tipi s-a ales cu mandibula rupta si necesita 1 luna de ingrijiri. Tipii erau amici si a ales sa zica (,) ca totul a fost un accident, insa celalalt tip sustine inca faptul ca el i-a provocat fractura. Acum vatamatul vrea sa-si faca certificat. Se mai poate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, trebuie sa mearga la un medic legist. Numai bine!

| esco a răspuns:

Nu inteleg de ce nu s-ar putea face

| christina1370 explică (pentru esco):

Pai deja in fisa de internare a declarat "accident sportiv " la cauza. Intrebam daca mai poate sa schimbe declaratia acum.