| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca am ales categoria buna de a pune intrebarea. Dupa ce se termina starea de ugenta pe 15 mai pot sa vin in Romania fara sa fiu bagata in carantina, izolare la domiciliu? Nu as vrea sa fiu bagata in carantina constitutionalizata, eu sunt in Austria momentan. Ofer funda si va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deocamdata nu se poate da un raspuns la aceasta intrebare, depinde ce vor hotari Presedintele (daca mai prelungeste starea de urgenta sau nu) si ce masuri va lua Guvernul. Toate acestea depind de situatia pandemiei la data respectiva.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intreaba-l pe Iohannis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In carantina constitutionalizata niciodata
in carantina institutionalizata poate.
om vede noile reguli de atunci, dar nu cred ca se vor schimba multe

| sierra1 a răspuns:

"Dupa ce se termina starea de ugenta pe 15 mai pot sa..."

atunci va fi in vigoare o nouă ordonanță, să vedem ce zice, n-are sens să ne dăm cu părerea

| StrongHeart a răspuns:

Poti,da.

| Raul1472627 a răspuns:

Mai mult ca sigur da!
Si inainte de starea de urgenta asa s-a procedat!
Slabe sanse ai sa nu fi bagata in carantina