| sofiaaaa001 a întrebat:

Buna TPU, știe cineva de unde și cum pot face rost de cererea de echivalare a studiilor (pentru a-mi continua studiile liceale începute in străinătate) care este necesară sa fie atașata la dosarul ce trebuie depus la inspectorat? Mi s-a dat din Spania o hârtiuță care mi s-a spus ca e foarte importantă și cu ea ma pot transfera de la un liceu la altul, oare aceea este cererea?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu Ministerul Educatiei!

| sofiaaaa001 explică (pentru Salontanul):

și sa solicit o cerere de echivalare a studiilor? oare cam cât ar dura sa mi se facă rost de aceasta cerere?

| Salontanul a răspuns (pentru sofiaaaa001):

Documenteaza-te pe aici: https://bit.ly/3ky5oK3 Se pare ca trebuie sa te adresezi inspectoratului scolar din aria ta de domiciliu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu scoala nu ai terminat o in România?

| doctorandus a răspuns:

Din câte știu CNRED echivalează diplome, nu studii neterminate.