| Maney31 a întrebat:

un idiot a fost surprins baut la volan si a refuzat sa sufle in etilotest, eu am fost martor, iar politistul mi-a zis ca s-ar putea sa dau declaratie cum ca acesta a refuzat sa sufle...Declaratia in calitate de martor apare in cazier sau altundeva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia ramane doar la dosarul celui in cauza si la dosarul penal al instantei, daca se ajunge in instanta de judecata.
In cazierul judiciar se inscriu numai condamnari penale, n-are nici o legatura declaratia de martor cu cazierul judiciar.

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Dar vei fi chemat la procesul lui, ca martor.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba cazierul tau, cu o declaratie ca martor.
Da, numele tau apare in procesul lui, doar daca il vor ancheta si condamna.

| sierra1 a răspuns:

Nu!

| Bizon95 a răspuns:

NU
dar
daca o dai il arzi p'ala si o sa te "iubeasca" pana la adanci batraneti
daca nu o dai, atunci intr-adevar politistii or sa ti-o traga tie

insa presupun ca deja ai dat-o, asa ca... ce mai conteaza