| sasa93 a întrebat:

un individ care tocmai a esit acum din puscarie aproximativ o luna poate sa faca scoala de soferi a fost condamnat pentru omor inculpa astept raspunsuri

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca nu a mai avut permis nu poate sa dea examenele decat tot peste 6 luni de la data terminarii executarii pedepsei.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poate face acum ci doar dupa 6 luni de la terminarea executarii pedepsei. Daca s-a pronuntat si interzicerea exercitarii profesiei de sofer o poate face doar dupa expirarea perioadei de interzicere.

| sasa93 explică (pentru Ioandelasal):

El inainte de a face asta nu a avut permis poate sa dea acum

| bluuee a răspuns (pentru sasa93):

Nu ai facut decat sa iti scrii intrebarea din nou. Ti-a spus foarte clar ca doar la 6 luni dupa terminarea executarii pedepsei poate face scoala de soferi, doar daca nu i-a fost interzis sofatul pe o anumita perioada. straight face

| Ioandelasal a răspuns (pentru sasa93):

Chiar daca nu a mai avut permis nu poate sa dea examenele decat tot peste 6 luni de la data terminarii executarii pedepsei.

| EdwardTeach a răspuns:

Sper să nu poată face. Să moară ars pe rug!; 3