| AnonimusGate a întrebat:

Voi face 16 ani si am o intrebare. La ce categori pot da pentru motocicleta? De cati cm3 poate fi motorul?

Răspuns Câştigător
| AndreasfromMetallicA a răspuns:

16 ani împliniţi, pentru categoriile de vehicule AM(49cm3), A1(125cm3).Daca vrei pentru categoria A, hai sa așteaptăm tu 8 ani, eu 3laughingBafta

| JohnnyBi a răspuns (pentru AndreasfromMetallicA):

Nu neaparat. daca ai permis categoria A2 poti da de A dupa doar 2 ani. si dupa legea noua daca ai A2 de la 18 ani, la 20 poti da de A. dar cum legea este noua si aproape nimeni nu are A2...eh happy.

| AndreasfromMetallicA a răspuns (pentru JohnnyBi):

Exact,Johnny.

| JohnnyBi a răspuns (pentru AndreasfromMetallicA):

Si totusi e trist...de 2 luni stau cu teoria facuta si astept sa termin cu examenul asta si politia nu da drumul la poligon. pffff

4 răspunsuri:
| Dobritoiu_Danutz_1990 a răspuns:

Poti sa dai pentru a obtine un atestat pentru scutere cu motor de 49 cmc3.