| Kombatal991 a întrebat:

vreau sa calatoresc cu avionul din Germania spre Romania. In politica Wizzair se precizeaza ca esti considerat adult de la 16+ si poti zbura neinsotit. Am 17 ani si ma intrebam daca e nevoie de vreun act in afara de buletin sau pasaport in cazul in care imi este permis zborul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a veni din Germania in Romania n-ai nevoie decat de carte de identitate sau pasaport si bilet de avion.
Problema este daca esti cetatean roman, cu domiciliul in Romania si vrei sa te reintorci in Germania. In asemenea cazuri, daca nu calatoresti cu ambii parinti, ai nevoie de declaratia parintilor si insotitor major, altfel nu te lasa sa iesi din tara.