Întrebare recomandată | Jfjxiwwwodbd a întrebat:

Bună! Trebuie sa îmi fac buletinul de 18 ani, am nevoie de părinte? Sau pot merge și singur

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai daca tu esti proprietarul casei sau apartamentului in care locuiesti, desi nu cred.
Trebuie sa mergi cu unul din parinti, cel pe numele caruia este actul de proprietate al imobilului, pentru a te lua in spatiu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai o proprietate pe numele tau poți merge singur, daca nu trebuie sa mergi cu cineva sa te ia în spatiu

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,nu poți merge,eu când mi-am făcut buletinul a fost necesar sa fiu luat în spațiu,asta desigur daca nu ești tu proprietarul casei, deoarece doar in acel caz poți merge singur,dar daca nu ești, ai nevoie de cineva, o ruda, un prieten major, un adult de preferat.Deobicei un părinte, mă gândesc că stai la părinți, dar daca stai in gazda pe undeva, ai nevoie de proprietar sa te ia în spațiu.
La buletin mergi singur, cu persoana in cauza mergi doar la poliția din zona sa te ia în spațiu.
Numai bine!