| Radu1 a întrebat:

Buna tuturor. Am o intrebare si va rog frumos daca stie cineva sa-mi raspunda :
Eu am certificat de incadrare in grad de handicap deci comform legii sunt asigurat. Am si un loc de munca.
Tatal meu a fost internat in spital si nu este asigurat.
Din ce stiu il pot trece pe asigurarea mea insa mai este nevoie sa cer de la servciu o adeverinta ca lucrez la ei deci sunt asigurat sau pot pur si simplu sa-l trec pe taicamiu pe asigurarea pe care o posed de la handicap.
Va rog HELP! Dau funda + voturi!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Duci o adeverinta de la locul de munca si o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, in care declari ca tatal este in intretinerea ta. Numai bine!