| Anecherry a întrebat:

Buna tuturor. As vrea sa fac un proiect cu finantare din partea uniunii europene. Stiti cumva ce etape ar trebui sa urmez, sau unde sa ma informez? Pe net, nu prea am gasit mare lucru sau nu am stiut eu ca caut bine. Eu sunt din iasi; daca sunteti dintre voi care ati aplicat pentru fonduri europene, va rog sa ma ajutati cu cateva informatii utile. Mersi

7 răspunsuri:
| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Da detalii, pentru ce fel de proiect vrei sa aplici?! si cati ani sau daca nu zici, te incadrezi intre 20 si 35 de ani?

| Anecherry explică (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Am 20 de ani, iar persoana cu care fac proiectul are 24. proiectul e mai mult in domeniul turistic. mai exact, o pensiune, cu cabanute, teren de fotbal, piscina, locuri amenajate pentru gratare etc. din cate am auzit eu, finantarea de la uniune nu se obtine asa usor. eu nu stiu exact unde sa ma interesez pentru toate detaliile. pe net nu gasesc mare lucru. un edificiu din oras ar fi mai indicat, ma gandeam la primarie dar nu sunt sigura.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns (pentru Anecherry):

E foarte greu sa obti bani pentru planu tau, trebuie sa ai barem terenu unde sa construiesti ce vrei tu..si nu la primarie te interesezi, multi nu stiu dar fiecare oras are un sediu care se ocupa de proiectele cu uniunea europeana.

| Anecherry explică (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Am si terenul cumparat, nu ar fi asta o problema. Am auzit ca e foarte greu de obtinut, dar merita incercat, atata timp cat ai un proiect destul de reusit. Nu se stie niciodata. Asta am vrut sa stiu, sediul. Mersi de ajutor.

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns (pentru Anecherry):

Vezi ca sunt avocati de profil care se ocupa cu asa ceva. te ajuta foarte multhappy