| DMG01MADW a întrebat:

Buna tuturor, cine ma ajuta cu un sfat legat de un proces verbal.
Mă prins politia comunitară mergând cu un piagio ciao si nu aveam nici un act la mine, m-a luat la secție, am dat declaratie, mi-a scris proces verbal l-am semnat si nu mi.a dat nici un exemplar pentru drept de contestație. Nici nu stiu ce scria acolo pentru ca ma grăbeam sa ajung la airoport. Ei au spus ca e penal si ca trimite dosarul la procuratură.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai expus complet situatia. Daca politistii au spus ca este dosar penal poti fi 3 situatii: scuterul nu era inregistrat/inmatriculat, tu nu aveai permis de conducere sau era de o categorie necorespunzatoare ori erai sub influenta alcoolului sau stupefiantelor.
Si tu semnezi fara sa vezi ce au scris?