Întrebare recomandată | iulian91 a întrebat:

Bună tuturor.M-ar interesa cum aș putea să aflu informații în legătură cu retrocedările făcute pentru veteranii de război.Deci cumva să caut după nume(nr dosar sau altceva nu am) dacă s-a retrocedat ceva, când și cât.(nu mă trimiteți pe Google, că am fost).Cu respect, o seară bună!

Răspuns Câştigător
| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Buna Iulian91!
Poti cauta dupa nume sau dupa obiectul cauzei, dupa judet, etc.
Uite aici site-ul ministerului Justitiei cu cautare dupa retrocedare: http://portal.just.ro/SitePages/cautare.aspx?k=retrocedare

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care județ, care localitate? Crezi că există o bază de date cu așa ceva? La o comună mică, la primărie.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu am auzit - si nu inteleg pe ce baza - s-ar fi facut "retrocedari" veteranilor de razboi.
Majoritatea nu a avut nici o avere inainte, deci nici nu era ce li sa "retrocedeze".

Poate te gandesti ca, veteranii de razboi au primit compensatii pentru anii petracuti in razboi si in prizoierat.

| Florentina_7104 a răspuns:

Poți încerca să te uiți în cartea funciară.