| Nicolaie_Iuliana_1998 a întrebat:

Un model de depunere a dovezi achitari taxei de timbru.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pentru ce ai achitat taxa de imbru.
Pentru a dovedi ca ai achitat o taxa de timbru trebuie doar sa depui chitanta la dosarul cauzei (daca este vorba de taxa judiciara de timbru) sau sa depui la dosarul de inmatriculare chitanta de plata sau adeverinta ANAF de la vanzator (daca ai cumparat un autovehicul second hand).

| Nicolaie_Iuliana_1998 explică:

Taxa judiciara de timbru pentru o cerere de apel...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Nicolaie_Iuliana_1998):

Daca o trimiti prin posta scrii o adresa foarte simpla, respectiv:
Catre,
(scrii instanta)
Alaturat prezentei va depun chitanta (OP) prin care am achitat taxa judiciara de timbru in dosarul nr. (asa cum scrie pe citatie).
(Localitatea si data) (Semnatura)
P.S. Nu scrii ce-am pus intre paranteze, doar concretizezi.