| Bombonica24 a întrebat:

Bună. Un prieten este în arest pentru talharie calificata de 4 luni, dorim să se schimbe măsura cu arest la domiciliu doar ca avem nevoie de argumente puternice, as avea nevoie de ideii de argumente puternice. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce amuzantă esti?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tâlhărie calificată și arest la domiciliu? Vrei sa ii trimitem și câte o pizza din când în când?

| mihai69 a răspuns:

Pușcărie, nu arest la domiciliu!
Vrea acasă? Să nu mai dea în cap la oameni care nu i-au făcut nimic.
Indivizi ca el trebuie închiși și aruncată cheia!

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, ce argumente am putea să-ți dăm din moment ce nu cunoaștem detaliile cazului?

În al doilea rând, de ce am vrea să ajutăm un om arestat pentru tâlhărie calificată să aibă o pedeapsă ușoară?

Răspuns utilizator avertizat
| Bombonica24 explică:

Dovezii nu exista, doar niște presupuneri și se afla în arest ca să nu intervină în desfășurarea anchetei.