| Popa_Cristian_2000_rHpO a întrebat:

Buna! Urmeaza renovarea casei scarii din bloc. Preturile difera de la un ap la altul pe motivul ca pretul este impartit pe suprafata utila... cel cu uscatoria iese cel mai ok, mai ca nu se simte. Exista vreo lege care atesta acest lucru ca pretul difera in functie de mp utili al apartamentului?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, exista, este vorba de L.196/2018, privind înfiinţarea, organizarea şi funcţionarea asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lege exista. Dar nu vad legatura intre ce este dincolo de usa de intrare in apartament si casa scarii.
Este spatiu comun si nu poti spune ca unul are suprafata din fata apartamentului mai mare sau mai mica.