| revers1 a întrebat:

Salut am o intrebare.
Iau indemnizatia de somaj de 4 luni ne-a pus obligatoriu sa ne inscriem la un curs.
Intrebarea mea este daca nu ma duc la cursul la care m-am inscris ce se intampla? Va trebui sa platesc cursul sau doar mi se taie somajul.
Va rog sa imi raspundeti este foarte urgent

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu urmezi acel curs nu vei mai primi indemnizatie de somaj.

| revers1 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu sunt nevoit sa platesc cursul? Eu am fost de 2 ori la curs si ma rog am o problema cu transportul si nu pot ramane la tot cursul...si nu as vrea sa ma mai duc dar mi-e frica, ca o sa ma puna sa platescu cursul

| Ioandelasal a răspuns (pentru revers1):

De regula cursurile organizate de AJOFM sunt gratuite.
Oricum, daca nu-l urmezi, nu va trebui sa-l platesti.

| mgtow a răspuns:

Vor vedea in baza de date ca nu te-ai inscris la curs si iti vor anula somajul crezand ca nu esti interesat sa muncesti dupa ce faci cursul.