| voicualexvoicu a întrebat:

Buna Ziua! Am 17 ani si vreau sa ies din tara pentru o saptamana pentru a merge in Bulgaria insotit de sora mea/sotul ei. Vreau sa stiu de ce am nevoie si daca e obligatoriu pasaportul pentru ca nu cred ca mai am timp sa astept pana mi se elibereaza. Dau funda, raspunde ti cat mai rapid.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de carte de identitate si declaratia notariala a parintilor, prin care isi dau acordul sa pleci in Bulgaria si indica drept insotitor maor pe sora ta sau pe sotul ei.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Procura ca sa fii incredintat unei persoane adulte. Sora ta sau sotul ei. Altfel nu poti iesi din tara.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de o carte de identitate valida si acceptul parintilor sa iesi din tara insotit de un major

| Rpgdei a răspuns:

Cât timp ai împuternicire de la părinții tăi, e ok.