| Slizzn a întrebat:

am avut acum' 10 zile un accident auto, eu am "cazut" de vina fiindca l-am lovit din spate, baiatul pe care l-am lovit a cerut si salvare dar dupa 1 ora a iesit din spital fiindca era ok, nu a patit nimic, politia mi-a spus ca nici eu nu am voie sa ma ating de masina timp de 3 luni nici baiatul celalalt, nu inteleg de ce, fiindca eu imi repar masina pe banii mei, nu exista o solutie sa o pot repara fara sa mai astept?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca politistul s-a referit la repararea propriei masini ci la faptul ca se poate sa-ti suspende dreptul de a conduce pe o perioada de 90 de zile.
Trebuie sa ceri dovada de la politie pentru reparatie si sa soliciti restituirea permisului de conducere pana la rezolvarea dosarului penal, bineinteles daca s-a deschis dosar penal.

| Slizzn explică (pentru Ioandelasal):

Dosar mi s-a deschis, circul cu dovada, la repararea propiei masini s-a referit, aia mi s-a parut ciudat si nu am inteles de ce

| Slizzn explică (pentru Ioandelasal):

Am si dovada de reparatie, se poate sa fi inteles eu gresit

| Ioandelasal a răspuns (pentru Slizzn):

Sigur ca ai inteles gresit, asa ca du-te si-ti repara masina.
P.S. Cand pui o intrebare prezinta situatia corect.

| Slizzn explică (pentru Ioandelasal):

Ok, mersi mult