| Slizzn a întrebat:

Buna ziua!, Revin cu o alta intrebare, in data de 12 am avut un accident rutier, eu am fost vinovat pentru ca am lovit in spate, mi s-a deschis dosar pentru ca celalalt sofer a chemat salvarea dar a iesit din spital dupa 1 ora, partea nasoala ii ca politistul mi-a spus ca nu am voie sa imi repar masina propie timp de 3 luni sau mai mult, pana ii gata dosarul, in caz ca solicit eu sau celalalt sofer inca o expertiza, este vreo modalitate sa ma pot apuca sa imi repar masina mai repede?, Mi se pare absurd sa nu o pot repara din moment ce sunt probe cu masina la dosar

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Soferul celalalt poate cere expertiza la masina lui, daca nu este multumit, nu are ce sa ceara la masina ta, deoarece ti-o repari pe socoteala ta. Inca o data iti spun: repara-ti masina!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Credeam ca ai inteles ca-ti poti repara masina, in urma raspunsurilor ce ti le-am dat la intrebarea anterioara. Du-te si repara-ti masina si nu mai astepta.
De fapt ce n-ai inteles?

| Slizzn explică (pentru Ioandelasal):

Si eu credeam ca am inteles, astazi am fost de am vorbit cu politisul care se ocupa de caz, si mi-a zis si acum ca nu imi pot repara masina pana nu ii gata dosaru ca poate cere soferul celalalt inca o expertiza, ori nu stie politisul ce vorbeste, penteu ca ei au probe, au tot, poze, ori ii asa cum zoce, si sa nu am probleme mai mari dupa, de aia am intrebat daca exista ceva solutie...adevarul ii ca nimeni nu a auzit de asa ceva, sa nu imi pot repara eu masina, ca nu au fost morti sa fie ceva grav

| Ioandelasal a răspuns (pentru Slizzn):

Soferul celalalt poate cere expertiza la masina lui, daca nu este multumit, nu are ce sa ceara la masina ta, deoarece ti-o repari pe socoteala ta. Inca o data iti spun: repara-ti masina!

| zilog a răspuns:

Art 275 Sustragerea sau distrugerea de probe ori de înscrisuri | Codul Penal