| PrsRaluca a întrebat:

Am facut o procura notariala pentru iesirea din tara a unui minor, insa am omis o tara de pe ruta parcursa. Ar putea fi considerata o problema?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este absolut nici o problema, era destul daca scria ruta Romania-tara de destinatie, de ex.Romania-Anglia, fara a fi nevoie sa fie insirate toate tarile prin care se trece.
De altfel declaratia(nu procura) este doar pentru iesirea din tara, in celelalte tari prin care treci nu ti-o cere. Numai bine!

1 răspuns:
| zotescumarius a răspuns:

Nu uitati de cazierul judiciar