| terry11 a întrebat:

Buna ziua!
Am inteles ca pot schimba buletinul cu 6 luni inainte de a implini 18 ani.
Care sunt actele necesare cu care va trebui sa merg la evidenta populatiei?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de identitate se poate preschimba cu 180 de zile inainte de expirarea celei actuale.
Trebuie sa mergi cu un parinte, proprietar al locuintei de domiciliu, pentru a semna de primirea in spatiu, avand CI si actul de proprietate al locuintei, iar tu certificatul de nastere si actuala CI.

| terry11 explică (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc mult

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cartea de identitate
Certificatul de naștere
Și cu proprietarul casei care te ia în spațiu

| Pitbull27 a răspuns:

Buletinul vechi
Cu unul din părinți care trebuie să aibă la el actul casei și certificatul de căsătorie al părinților.