| alexanderr13 a întrebat:

Salut.

As avea nevoie de un ajutor.
Trebuie sa-mi fac un flotant pentru alta localitate, Oradea.
As vrea sa stiu cum se face procedura, am citit pe internet dar nu sunt destule informatii.
-1- care ar fi cea mai mica perioada? 6 luni?
-2- buletinul ti-l schimba? sau doar iti pune un abtibild pe spate?
-3- imi influenteaza ceva flotantul asta? adica o sa pot cand termin ce am in Oradea, adica 1 luna si jumatate sa vin la acasa si sa-mi anulez flotantul? sa-mi schimb buletinul?
-4- cat m-ar costa treaba asta cu flotantul, si cum e cu deranjul? e ceva complicat sau pur si simplu cu actele de ambele parti la primarie, sau evidenta populatiei.
-5- pe cel care ma ia in spatiu, cu flotant, il costa ceva pe parcurs in afara de costul ce am sa-l platesc eu pentru a face flotantul, adica sa aiba ceva probleme, costuri suplimentare?
-6- flotantul se poate face pe loc? sau necesita cateva zile?

Va rog frumos daca puteti sa-mi raspundeti la fiecare intrebare detaliat ar fi foarte bine, Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Ai nevoie neaparat de asta? Adica, la ce-ti trebuie?

| alexanderr13 explică (pentru Radu284):

Trebuie sa dau de carnet intr-o alta localitate, la mine in oras nu se poate da, nu e nimeni cu categoria care vreau eu, si in Oradea pot sa dau, doar ca-mi trebuie flotant, si as vrea sa stiu mai multe detalii.
Chiar nu stie nimeni?

| Radu284 a răspuns (pentru alexanderr13):

Pai nu poti sa suni la evidenta populatiei la tine, si sa ceri mai multe detalii?

| alexanderr13 explică (pentru Radu284):

Nu te baga in seama, dar o sa trec pe la ei probabil daca nu mai gasesc ceva informatii... pe net chiar n-am gasit mare lucru, dar mai caut. mersi oricum de interes

| Radu284 a răspuns (pentru alexanderr13):

Pai nu ma bag in seama, dar acolo cred ca vei gasi cel mai usor toate informatiile necesare, ca ei ar trebui sa stie cel mai bine.

| alexanderr13 explică (pentru Radu284):

Mai inteles gresit, nu tu sa nu te bagi in seama... ci ei nu ma baga in seama, dar am vorbit la persoana 1, adica ei nu te baga in seama daca suni.