| Cristian_Corneliu_M._1996 a întrebat:

Am o intrebare. Am fost sancționat cu amendă si suspendarea permisului pe 90 zile. Am fost la examen am promovat cu 15/15 următoarea zi am trimis actele la unitatea de poliție de unde mi s-a suspendat, județ Dâmbovița eu fiind din IL. Întrebarea mea este. Cum aflu daca cererea a fost semnată de reducere a zilelor sau de cand incepe sa-mi scadă acele 30 zile? Care e principiul după ce ajung actele acolo?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Perioada de suspendare a dreptului de a conduce incepe de la data cand ai depus permisul de conducere ori adeverinta cu drept de circulatie. Dupa ce au trecut 30 de zile de la acea data te poti duce pentru restituirea permisului de conducere.

| Cristian_Corneliu_M._1996 explică (pentru Ioandelasal):

Păi si mie mi-a fost luat în județul dâmbovița eu fiind din ialomița. Il trimit ei la. unitatea de unde a fost emis sau?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Cristian_Corneliu_M._1996):

Permisul de conducere se trimite in judetul tau de domiciliu si de acolo ti-l restituie, dupa ce a trecut perioada de 30 de zile.