| Ostafe_Andrei_1997 a întrebat:

Am fost prins sub influența băuturilor alcoolice și am fost sancționat cu suspendarea permisului pentru 90 de zile. Intrebarea mea este daca mai pot susține examenul teoretc pentru categoria C?, am.fost programat la examen înainte de incident.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand poti solicita reducerea suspendarii la 30 de zile, sustinand testul de 15 intrebari.
In al doilea rand te poti prezenta la proba teoretica, nu exista nici o interdictie legala.