| StefanStefan3000 a întrebat:

Bună ziua. Am primit comunicarea pentru clasarea unui dosar de vătămare din culpa. Împotriva soluției se poate depune plângere în termen de 20 zile. În trecut am făcut cerere de prelungire dovada de la domnul prim-procuror (toată perioada stării de alertă) Când aș putea sa plătesc amenda pentru depășirea limitei de viteza și sa primesc permisul înapoi?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti plati amenda dupa ramanearea definitiva a solutiei de clasare sau dupa expirarea perioadei de depunere a plangerii, daca nu s-a depus plangere.
Permisul de conducere iti va fi restituit dupa ce vei efectua perioada de suspendare a dreptului de a conduce de 90 de zile.