| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua,
Am primit o reclamatie pe numarul meu de telefon ce reiese ca dintr-o conversatie de pe acel numar am amenintat pe cineva, dar numele nu este cel al meu de pe buletin iar acea persoana a facut reclamatia pe acel nume care nu exista si nu il stie pe cel adevarat al meu.
Se poate continua reclamatia daca pe acea conversatie ce nu reiese numele meu adevarat dar numarul de telefon este corect?
Persoana cand a facut reclamatia a scris si numele meu gresit din buletin si daca scap de cartela ar fi mai bine nu?

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu am înțeles absolut nimic...

Unde ți s-a făcut reclamație și cine te-a anunțat că ți s-a făcut reclamație? Și cum ți s-a făcut reclamație dacă numele tău nu apare nicăieri?

| Dorulet98 a răspuns (pentru johnnny123):

Politistul dintr-un sat vecin m-a anuntat telefonic ca mi s-a facut o reclamatie pe numarul meu de telefon dar numele meu nu e acelasi cu care a spus el ca s-a facut reclamatia.Ciudat nu?
Persoana accea care avea screenshot-uri cu conversatia din care reiese ca e numarul meu de telefon dar numele meu nu e si dovezile ar fi nule nu?

| Dorulet98 a răspuns (pentru Dorulet98):

Ar fi mai bine sa scap de numarul de telefon sau sa nu le mai raspund la orice numar care ma suna? Adica mai bine mi s-ar aduce instiintare prin posta daca e.
Am niste poze cu una si aia s-a dus la politie ca cica le-as putea posta dar eu nu le mai am in telefon si aia a facut reclamatie pe numele meu pe care il stia ea dar nu e cel real din buletinul meu laughing

| Danny28 a răspuns (pentru Dorulet98):

Persoana respectivă care a făcut reclamație la poliție are o aplicație pe telefon care face să pară că tu ai trimis mesajele. În acea aplicație îți setezi un număr de pe care vrei să fie trimise sms-urile.