| getutza_6965 a întrebat:

am terminat mfc-cig zi.am obtinut o adeverinta de studii.
vreau sa ma angajez contabil la primaria din localitate.intrebariel sunt urmatoarele:
1.ma pot angaja cu aderiventa?
2.ce salariu voi avea? cum se face incadrarea?
3.vechime in campul munci se ia in calcul la incadrare chiar daca am avut alta ocupatie,stiu ca ma vor angaja ca debutant dar la bani, sporuri se ia in calcul?
va multumesc! o zi buna

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Te poti angaja cu adeverinta dar numai daca ai obtinut licenta si vei prezenta diploma de licenta dupa eliberare.
2.Salariul il vei afla la angajare si incheierea contractului individual de munca.
3.Vecchimea in munca se ia in considerare la acordarea sporului pentru vechime in munca, daca aceasta se mai acorda.
In orice caz toate acestea trebuie sa le discuti cu ocazia angajarii.

| getutza_6965 explică (pentru Ioandelasal):

Examenul de licenta l-am luat cu 8.8.ok multumesc mult.o zi buna

| getutza_6965 explică:

Da stiu. aveti cumva metodologia pentru examen?

| getutza_6965 explică:

Buna ziua.ce pot face daca secrtara unitatii nu scoate potuil la concurs.cica nu are timp sa faca toate demersurile? cu tine trebuie sa iau legatura? postul este liber.