| AtateaConditii a întrebat:

anul trecut in octombrie, noiembrie si decembrie am lucrat la unicarm ca lucrator comercial si mi s-a retinut o suma de 50 de lei pe 2 luni noimbrie respectiv decembrie, pentru eventualele pierderi ale magazinului cum ar fi produse expirate, stricate etc. Dupa ce mi-am bagat lichidarea am facut o cerere ca sa mi se restituie banii si nu am mai fost sa intreb. Vreau sa stiu in cat timp si daca o sa ii mai vad? Cineva de acolo, tot un angajat a spus ca e teapa si plus de asta mereu la fluturas cand imi calculam lipsea cate 100, 200 de lei depindea de salar, cu cat era mai mare cu atat lipsea mai mult. Am sunat la itm si mi s-a dat un numar care nu exista ca sa sun, alti nesimtiti. As vrea pana ma duc sa vad daca ii mai pot recupera daca voi aveti vreo idee despre asta? Daca imi vad banii si daca fac reclamatie la itm ca mi s-a luat din salariu abuziv reactioneaza cineva sau e in zadar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Solicita firmei sa-ti restituie suma retinuta ca garantie si celelalte sume retinute. Daca nu o fac poti reclama la ITM, sa o faci in scris, bineinteles daca poti dovedi cu probe cele sustinute.