| Ioanadora a întrebat:

Bună ziua concubinul este recidivist in 2017 a ieșit de la închisoare a avut o pedeapsa de 7 ani din care a făcut 5 cei doi ani coada ia rămas a scăpat dar problema este alta ii n 2019 a intrat la doua persoane in curte beat nu le-a făcut nimic dar sau speriat proprietarii etc la băgat la violare de domiciliu și anul acesta i-a venit să se prezinte în instanță plus de asta mai are un dosar pentru conducere fără permis na făcut accident nimic i-a venit condamnare de un an șase luni a făcut apel prin avocat acum pe 25 mai are la curtea de apel București instanță este recidivist scapă de pușcărie sau nu că el speră că scapă dar am auzit că fiind recidivist nu are șanse are condamnare 1 an și 6 luni de aia a făcut apel am înțeles că de acolo nu mai poate face recurs nimic că poate să-i scadă sau sa ii mai adauge va rog spuneti-mi are șansă sau nu mai are de scapare chiar daca a făcut cu avocat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are sanse sa scape fara inchisoare cu executare fiind recidivist si acum va fi condamnat pentru cele 2 infractiuni comise dupa liberarea conditionata.
La pedeapsa contopita (la pedeapsa cea mai mare se adauga o treime din cealalta) pentru cele 2 infractiuni se va adauga si restul din pedeapsa neexecutata.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are șanse.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai vrea sa scape asa un om? Cu ce te ajută daca scapa de puscarie? Nu vezi ca este violent si pus pe rele? Este sotul tau sau de ce ti asa mult sa scape de puscarie?

| Ioanadora explică (pentru CristiDinBucuresti):

Concubinul am doi copiii nu vreau sa scape dar nu știu cum e cu legile

| Mosotti a răspuns:

Pai o sa faca 1 an si sase luni adica condamnarea asta, plus cei 2 ani nefacuti, deci 3 ani jumate din care va face 2 ani si 4 luni daca e cuminte, se va elibera conditionat.