| BANCA19 a întrebat:

Buna ziua. Daca am picat sala pentru redobandire permis după câte zile pot da din nou examenul? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti clar despre ce redobandire este vorba.
Daca este vorba de obtinerea unui nou permis, dupa anularea celui anterior pentru vreo infractiune, atunci poti sustine proba teoretica nelimitat, nu este prevazut un numar maxim.
Daca este vorba de restituirea permisului, dupa suspendarea dreptului de a conduce si testul este obligatoriu, atunci la fel poti sustine mai multe teste, nici in aceasta situatie nu este prevazut un numar maxim, doar ca pentru fiecare test nereusit se mai adauga 30 de zile la suspendare a dreptului de a conduce.

| BANCA19 explică (pentru Ioandelasal):

Este vorba de redibandire permis după anularea celui anterior.Am dat o data examenul și l-am picat acum după câte zile pot da din nou?

| Ioandelasal a răspuns (pentru BANCA19):

Este la fel ca pentru obtinerea permisului de prima data, se poate sustine la 15 zile calendaristice libere, asa ca dupa 16 zile de la cel anterior, bineinteles daca obtii asa repede o programare.

| BANCA19 explică (pentru Ioandelasal):

Nu mi-a trebuit programare când am dat prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La următorul examen, adică chiar următoarea zi sau când se susține.Eu când am picat am rugat-o chiar pe una din polițistele din sală și mi-a făcut pe loc reprogramare.La primul examen am fost primul in băncuță iar la al doilea am fost ultimul și mi-a dat același chestionar.