| Szabo1000 a întrebat:

Bună ziua!
Dacă fac scoala pe B1 sunt 16 ani trebuie să fac iarăsi 18 ani categoria B sau schimb permisul?
Şi dacă aş fi 17 ani pot să mă înscriu la scoala de soferi pentru categoria B?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, va trebui sa faci iarasi scoala de conducere pentru categoria B si sa sustii examinarea pentru aceasta categorie, dupa implinirea varstei de 18 ani.
Scoala de conducere se poate incepe, de regula, la 17 ani si 9 luni. Exceptie fac elevii de la scolile cu profil auto, acestia pot incepe scoala de conducere de la 17 ani.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci scoala de la zero + examenele