| Anamaria13m73829j a întrebat:

Dacă câinele meu latră pot vecinii mei să sune la poliție și să primesc amendă?

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca stai la bloc posibil dar daca stai la curte nu.

| alexalx1234 a răspuns:

Câinele meu a lătrat noaptea și unul din vecini l-a otrăvit, a murit și când am chemat poliția mi-au spus că trebuia să fac câinele să numai latre... România...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cât de tare latră şi unde latră.

| Catalin77945 a răspuns:

Depinde si depinde, teoretic poti si teoretic nu poti, chiar daca stai la bloc, depinde daca il enerveaza asa rau pe vecin si ala chiar suna la politie, si cineva chiar va fi interesat de asta ca sa ajungeti mai departe

| Elelei a răspuns:

Daca stai la bloc, posibil. Noaptea, sigur. A patit o fosta colega de munca. Pentru ca noaptea nu sunt permise zgomotele de nici un fel daca se aud in vecini.
La curte, nu prea au ce face. Doar daca nu se intampla ce a spus @DarkH0le.